Reklamlar

Bugün ne işiniz gücünüz varsa bırakın ve bunu okuyun.!

Doktorların okuyamazsın dediği muratcan bir ilki başardı türkiyede gogle’den ilk burs alan kişi oldu…

​Sadece kendim için değil başkaları için de bir şeyler yapabilmeyi umdum’

24 yaşındaki Muratcan, doğum sırasında geçirdiği beyin felci nedeniyle tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşıyor. Ama hareketlerini sınırlayan engeli, yaşamını sınırlamayı başarmış değil.

Muratcan hayatını fiziksel engellilerin yaşam kalitelerini artırmak için teknolojik çözümler üretmeye adamış durumda. Bunun için de 2000 yılında Türkiye’de kurulan ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan YGA (Young Guru Academy) ile birlikte çalışıyor:

“Bu yalnızca benim hikayem de değil. Annem de hep yanımdaydı. YGA da hep yanımdaydı. Okulum, hocalarım…Buraya evet beni davet ettiler ama bu aslında çok kalabalık bir ailenin ortak başarısı.

“Bugün burada yaklaşık 20 engelli öğrenci ve 20 farklı hikaye vardı. Bazıları dünyanın en iyi okullarında okuyor. Yani aslında kim olursak olalım engellilerin kolay bir hayatı var diyemeyiz. Ama önemli olan bu engeli bir moral bozukluğuna dönüştürmemek. Ben de çok hayal kırıklıkları yaşadım. Kendimi yorgun hissettim ama devam ettim. Bir yerden umut kesildiği zaman başka yerden denedim. Bugüne şükrettim ama yarın daha güzel olacak. Hep daha ilerisi için uğraştım. Sadece kendim için değil başkaları için de bir şeyler yapabilmeyi umdum.”
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sokak Köpeğinin Yanında Bir El Gördü – Köpeği Kaldırınca Gözlerine İnanamadı