Ana Sayfa
23 Aralık 2017 ( 9924 izlenme )
Reklamlar

Daire başkanının saldırısına uğrayan zabıta Kenan Fidan konuştu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB ) Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin, emniyet şeridini kullandığı için bayıltana kadar dövdüğü zabıta Kenan Fidan, konuya ilişkin olarak, "Hukuki yollara başvurup başvurmayacağımı henüz bilmiyorum. Büyüklerimiz ne emrederse onu yapacağım" dedi.


Televizyon kanalları ve sosyal medyada yayılan görüntüler sonrası pek çok kişinin tepki gösterdiği şiddet görüntüleri üzerine İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Karali’nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Twitter hesabından açıklama yapan Uysal, “Zabıta kardeşimize yapılan çirkin muamele nedeniyle Zabıta Daire Başkanı’nı görevden uzaklaştırdım ve hakkında soruşturma başlattım. Vatandaşlarımız gerekli işlemlerin titizlikle yapılacağından emin olsunlar” ifadesini kullandı.

ZABITA KENAN KONUŞTU

Habertürk’ten Hasan Örnekoğlu’nun haberine göre; Tayfun Karali’nin şiddet uyguladığı taşeron çalışan zabıta Kenan Fidan, yaptığı açıklamada, ortaya çıkan görüntülerde her şeyin ortada olduğunu söyledi.

Fidan, şunları söyledi:

“Ben çekici şoförüyüm. Emniyet şeridini kullanarak çalışıyorum. Şerit ihlali olduğu doğru. Bu sırada da müdür görmüş. Olayın çok detayına inmek istemiyorum. Hukuki yollara başvurup başvurmayacağımı henüz bilmiyorum. Büyüklerimiz ne emrederse onu yapacağım. Görüntüleri herkes gördü. Ötesi gerisi yok. Üstlerimden aldığım talimat doğrultusunda, kamu çalışanı olduğumuz için fazla konuşamayacağım. Büyüklerimiz zaten gereğini yaptı. Haberlerde neler yazılıp çizildiyse doğrudur. Ben çekici şoförüyüm ve trafik bürolarına bağlı olarak çalışıyorum.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aşırı Stresli Olduğunuzun Görmezden Gelinmemesi Gereken 10 Belirtisi 'Abdullah Gül, Davutoğlu, Babacan, Cemil Çiçek ve AKP’li kırka yakın vekil toplantılara başladı' Hayallerinizi Çaldırmayın! Şimdi tüm Türkiye bu kızı konuşuyor: Kim bu kara önlüklü kız?