Reklamlar

27 Yaşındayken Hayatını Kaybetti – Ailesi Facebook’ta Paylaştığı Son Mektubun Farkına 24 Saat Sonra Vardı

Şu anki hayatınızdan memnun olmayabilirsiniz, yetersiz para, işsizlik ya da düzensiz ilişkiler… Genellikle hayatınızda hep bir şey eksikmiş gibi hissedersiniz. Ama aslında çoğu zaman ihtiyacınız olan tek şey küçük bir perspektif değişikliğidir.

Holly Butcher isimli genç kız, 26 yaşında kansere yakalandığını öğrendikten 1 yıl sonra hayata gözlerini yumdu. Aramızdan ayrılmadan önce herkesin ders çıkarabileceği bir mektup kaleme aldı. Kimisini ağlatan, kimisinin hayata bakış açısını değiştiren güçlü bir mektup;
“İlk olarak şunu söylemeliyim, ağrılarınızın olmadığı her gün için şükretmelisiniz hatta grip, boğaz ağrısı ya da burkulan bir ayak bileği ile geçirdiğiniz günler için bile, ne kadar kötü geçse de o an içinde, hayati bir tehdit arz etmediğini bildiğiniz için şükretmelisiniz. Unutmayın, bu ufak tefek şeyler yüzünden “ölmeyeceksiniz.”

Daha az şikayet edin ve daha çok yardımda bulunun.

Başkaları için bir şeyler yaptığınızda bunun sizi kendiniz için yaptığınız şeylerden daha fazla mutlu ettiği çok doğru. Hasta olduğumdan beri, tanıdığım veya tanımadığım birçok insandan sevgi dolu ve düşünceli sözleri duydum. Bunlar karşılığını ödeyemeyeceğim şekilde etkiledi beni. Asla unutmayacağım ve bana böyle bir zamanımda destek olan tüm insanlara tüm kalbimle minnettarım.

Ölümün eşiğindeyken harcayabileceğin bir miktar paraya sahip olmak ve bununla bir şey yapamamak garip bir duygu. İnsan öleceğini bilince, sevdikleriyle vakit geçirmek yerine dışarıya çıkıp ihtiyacı olmayan şeylere para harcamanın aslında ne kadar absürd olduğunun farkına varıyor. Tam olarak bu an, çok para harcayarak devamlı yeni kıyafetler, makyaj malzemeleri gibi şeyler almanın aslında ne kadar saçma olduğunu fark etmenizi sağlıyor. Aynı kıyafatten yüzlerce bulabilirim. Ancak ailemin tek bir ferdinin bile bir benzerini asla bulamam. Bunların farkına ancak ölüm döşeğindeyken varabilmek çok acı…
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ADNAN MENDERES'İN CELLADI KİMDİ BİLİYOR MUSUNUZ? ŞAŞIRACAKSINIZ.