Ana Sayfa
08 Aralık 2017 ( 20523 izlenme )
Reklamlar

Karaciğeri temizleyen mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken yiyecekler

Karaciğeri temizleyen mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken yiyecekler

Vücudumuz için çok önemli bir yere sahip olan karaciğer toksin maddelerin atılmasını sağlar. Ancak karaciğerin de temizlenmesi gerekir. İşte karaciğeri temizleyen besinler…

Soğan ve Sarımsak Günde 2-3 diş çiğ sarımsak yemek veya yemeklere eklemek karaciğeri temizler. Yemeklere lezzet katan bu ikilinin faydaları her gün bir şekilde karşımıza çıkıyor. Soğan ve sarımsağın karaciğere iyi geldiği ve temizleyici özelliklerinin bulundukları belirtiliyor. Tadı çok yoğun geliyorsa toz halinde de tüketebilirsiniz.

Pancar Pancar hem karaciğeri temizler hem de daha iyi çalışmasını sağlar. Salatalara eklemeyi unutmayın.

Enginar Yüksek miktarda antioksidan içeren enginar, karaciğere çok faydalıdır. Özellikle mevsiminde öğle veya akşam yemeğinde tüketilmesi önerilmektedir.

Greyfurt Her gün ufak bir bardak taze greyfurt suyu karaciğere iyi gelir. Ancak bazı ilaçlarla alınmaması gerektiğini unutmayın ve doktorunuza başvurmadan içmeyin.

Limon Antioksidan içeren limon karaciğeri temizler ve karaciğerin enzim üretmesini destekler. Limonu bir sürahi suya ekleyerek elde ettiğiniz limonlu suyu her sabah içmeyi unutmayın.

Ceviz, karaciğerin amonyağı vücuttan atmasını sağlar. Ayrıca kaliteli yağlar içerir ve karaciğeri temizlemeye yardımcıdır.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sahibi Ölünce Evden Kaçmaya Başladı – Oğlu Köpeği Takip Edince Gerçeği Öğrendi Yılmaz Özdil'in Kılıçdaroğlu Yazısı ! Mutlaka Okumalısınız Kanlı Tişörtüyle Annesine Koştu – Annesi Olanları Farkedince Dehşete Düştü GÜNÜN DEĞİL YILIN VİDEOSU ! İZLEYİPTE ETKİLENMEYEN KAN TESTİ YAPTIRSIN !