Ana Sayfa
13 Aralık 2017 ( 1016 izlenme )
Reklamlar

Kemal Kılıçdaroğlu ve 4 vekil hakkında fezleke hazırlandı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı; Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel, Sezgin Tanrıkulu, Sibel Yiğitalp ve Ayşe Acar Başaran hakkında fezleke hazırladı.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel için fezleke hazırlandığını açıkladı.

Başsavcılık ayrıca; HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ve HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran için TBMM'ye fezleke gönderildiğini duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, Yüksek Seçim Kurulu'nun şikayeti üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 12 Eylül 2017'de FOX TV'de referandum süreci ile ilgili değerlendirmelerindeki beyanları hakkında fezleke hazırlandı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) yapılan operasyonlarda sivillerin vurulduğuna ilişkin iddiaları, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in ise TBMM personelinin bilgisayar kasasını birim kapısını kırmak suretiyle yerinden sökerek genel kurul salonunda teşhir etmesi nedeniyle fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp'ın Twitter'da yaptığı "Kürt var ama siyaseti yasak, siyasetçisi yasak. Kürt var ama, dili yasak, tarihi, okulu yasak. Bir de bu vardı. Kürtlüğünüzle gurur duyun" ve "Besime Koca açlık grevinde" paylaşımları hakkında fezleke hazırlandı.

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın 27 Ağustos 2017 tarihinde HDP Antalya İl Başkanlığı binasında yaptığı konuşma hakkında TCK'nın 301/4 maddesi uyarınca soruşturma izni talebinde bulunuldu. (HABER MERKEZİ)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gülse Birsel Yine Sosyal Medyayı Salladı Bugün Bu Yazıya Rekor Paylaşım İstiyoruz Ereksiyon testi dehşeti ortaya çıkardı! İş yerine gelen 4 yaşındaki çocuğa... Müthiş :) Devamını mutlaka okuyun!PAYLAŞ