Ana Sayfa
02 Ocak 2018 ( 30785 izlenme )
Reklamlar

Şimdi tüm Türkiye bu kızı konuşuyor: Kim bu kara önlüklü kız?

İzmit Gündoğdu Köyü İlkokulu'nda çekilmiş bu fotoğraftaki kara önlüklü kızı son zamanlar tüm Türkiye konuşuyor.

18 Temmuz 1956 tarihinde İzmit‘de Gündoğdu’da doğmuştur. Babasının adı Tahir Ömer, annesinin adı Sıddıka’dır. 

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını yaptı. Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesinde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirdi.

1995 yılında DYP Kadın Kolları Başkanı oldu.

24 Aralık 1995 tarihinde yapılan, TBMM 20.dönem seçimlerinde Doğru Yol Partisi İstanbul, 23. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul ve 24. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili seçildi. 21.dönem de Doğru Yol Partisi Kocaeli Milletvekilliği seçildiğinde 28 Haziran 1996-30 Haziran 1997 tarihleri arasında görev yapan, Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi koalisyonunun oluşturduğu 54. Hükümette İçişleri Bakanlığı yaptı.

Peki kim bu kara önlüklü kız? 

İşte, uzun yıllar MHP'de siyasi yaşamını sürdüren ve partiden ayrılarak İYİ Parti'yi kuran Meral Akşener'in çocukluk fotoğrafı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dilenceli Çocuk Bozukluk İstemek İçin Arabaya Yanaştı – İçeriye Bakınca Gözyaşlarına Boğuldu Ne Desek Bilemedik ! Mutlaka Okuyun ve Başlığı Siz Koyun Fatih Portakal'dan Altın Kelebek Ödülünde İmalı Gönderme...Mutlaka izleyin! Helal olsun! Son dakika/ Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bu sefer haddini fazlasıyla aştı !